Nieuw werk 2026

Ad van den Boom

Innemend

Niet veel mensen die aan me voorbijgaan zijn innemend.

Ze zijn verleerd zichzelf te zijn. Te veel aangepast.
Te veel bezig met het perfecte plaatje voor iemand anders.

Niet veel mensen die aan me voorbijgaan lijken gelukkig.
Misschien heeft het een met het ander te maken.

Ik ben maar een boom. Geen alledaagse boom.
Omdat ik niet anders kan zijn dan ik ben.

Ik groei.
Ik sta stil.
Ik ben aanwezig.

Net zo innemend als jij kunt zijn, als je gewoon bent wie je bent.

Titel: Innemend
Techniek en formaat: acryl op linnen – 50 x 50 cm
Serie: Bomen en hun verhalen 
Beschikbaarheid: op aanvraag
Locatie: atelier Hilversum

Ardy Timmer

‘The forgotten land’
Voor de expositie Code Blauw heb ik geēxperimen-teerd met het direct aanbrengen van de collages op hout.  Hier zie je een landschap van mijn ziel: The forgotten land waarmee ik in contact kwam op een reis naar Engeland deze zomer
Alle vijf werken zijn in de maand september te zien in de galerie van Art Hilversum.

Maryna Lidahovska

Aankomst vanuit Ukraine

This portrait was born on a very special day.

In 2022, I arrived in the Netherlands from Ukraine. I had almost nothing to work with—no studio, no paints, no canvases. But I was surrounded by incredible kindness and support.

A Dutch artist, Mark, invited me to work in his studio alongside his students. It was there that I painted this portrait—my own artistic interpretation of Hendrik Kerstens’ photograph from his Paula series.

Today, I realize that it was much more than just a portrait. It was my first encounter with art in a new country. It was the moment when I felt like an artist again.

Despite all the hardships of that time, art gave me back a sense of being alive.

That is why this painting remains so deeply meaningful to me.

Arnoud Zijpveld

Arnoud Zijpveld is het gesprek aangegaan met zijn zoon Job Zijpveld (fotograaf/grafisch vormgever). Een gesprek over hun gedeelde liefde voor de natuurlijke omgeving dicht bij huis en de schoonheid van de natuur in het algemeen. Over hoe fotografie en schilderkunst elkaar in harmonie kunnen aanvullen of versterken.

Het resultaat is een serie werken die het snijvlak raakt tussen een realistische weergave en grafische abstractie. De fotografie geeft de rauwe, tastbare werkelijkheid met ultieme precisie weer. De schilderijen, als reactie daarop, zijn abstracte en kleurrijke interpretaties, waarin de natuurlijke vormen loskomen van hun oorsprong, en worden weergegeven op een nieuwe manier.

Ook duurzaamheid speelt een cruciale rol in deze dialoog.

Monique van Wijk

Jong kind

Een jaar werd hij onlangs en het schilderij is in opdracht voor de grootouders gemaakt, die het hun dochter en schoonzoon cadeau gedaan hebben voor zijn eerste verjaardag.

Bij zo’n heel jong kindje is het zoeken naar een voorzichtige balans tussen de expressie en het zachte in het (toch al heel eigen) gezichtje. Een mooie opdracht om te doen.

Christine Brandenburg

Le Déluge

Linosnedes op vlakgom, stempelinkt

Fred Trappenburg

Cyanotypie

Met mijn achtergrond als fotograaf heb ik met dit werk gekozen voor de techniek cyanotypie. Vanuit de fotografie is een fotogram een afdruk van een voorwerp dat in de donkere kamer direct op lichtgevoelig materiaal is gelegd en vervolgens belicht. Het betreft dus een vorm van fotograferen zonder camera. Dit zelfde proces wordt ook gebruikt bij het maken van een cyanotypie, ook wel blauwdruk genoemd.

Voor de vorming van het beeld worden twee chemicaliën gemengd en op papier aangebracht.Als dit mengsel wordt belicht met UV licht ontstaat de verbinding die, nadat het is weggespoeld met water, de kenmerkende afbeelding geeft met blauwe achtergrond. De ontstane afdrukken zijn stuk voor stuk uniek. 

Tijdens de huidige expositie van Art Hilversum ‘Buiten’ zijn een aantal van soortgelijke werken te zien waaronder de botanische serie ‘Loslaten’, waar door middel van zorgvuldig opgebouwde lagen beelden zijn ontstaan.

Mark van Praagh

Stapel vissen

Ik ben aan het wandelen en aquarelleren in Griekenland op een klein eiland. Ik zie elke dag de zee. Bij het zwemmen zie ik weinig vissen. Daar maak ik me zorgen over.

Ik tekende stapeltjes vissen. Vreemd… ik probeerde er iets moois van te maken.

Het werd een kleine serie. Zie er hier één van.

Marianne Leeflang

De Terugblik

Dit schilderij is de laatste van vier die ik gemaakt heb naar aanleiding van de expositie ‘het portret’.

Als uitgangspunt heb ik de ingelijste foto van mijn vader genomen. Deze stond op het dressoir bij mijn moeder sinds zijn overlijden.

In deze 4 werken laat ik zien hoe mijn moeder, in de loop der jaren, zich gevoelsmatig steeds weer verschillend verhield tot deze foto.

Mark van Praagh

Ark of Survival

De eindeloze moed van vluchtelingen. Ik heb ze zien aankomen op Lesbos, alles achterlatend, maar met hoop op een betere toekomst. Jonge, uiterst dappere mensen. Welkom.

Paul Faber

Rosa slapend op de bank

Twee maanden geleden zag ik dit tafereel: Rosa was in slaap gevallen, het opengeslagen boek nog in haar hand. Het was kil geweest, vandaar een dekentje. Onze kat Beertje zag zijn kans schoon, en nestelde zich tegen haar aan. Mooi van compositie en kleur vond ik. Ik maakte het schilderij in het geheim, vertelde er niets over totdat het klaar was. Het onderstreept mijn overtuiging dat veel kunstwerken ontstaan in de huiselijke omgeving. Talloze schilders nemen hun partner, zuster of kinderen tot model: altijd in de buurt, beschikbaar, en gratis… en het huiselijk decor ligt al evenzeer voor de hand. Het is een mooi onderwerp, je zou er een hele serie colleges over kunnen geven. Maar een tentoonstelling van Art Hilversum zou een goed begin zijn!

olieverf op doek, 60 x 80 cm.

Dimitri Habich

Vrouw

In deze serie onderzoek ik het vrouwelijk portret op een andere manier dan voorheen. De schilderwijze is losser, directer. Minder gericht op verfijning, meer op expressie en karakter. De gezichten ontstaan in lagen: eerst zoekend in lijn en vorm, daarna opgebouwd met kleur en contrast. Die onderliggende structuur blijft zichtbaar en maakt deel uit van het beeld. De serie Vrouw gaat over hoe iemand zich toont — en wat daaronder ligt. Over kracht en kwetsbaarheid, over directheid en gelaagdheid. Elk portret laat iets anders zien, maar nooit het hele verhaal.

Monique van Wijk

Izaak


‘Je eigen man portretteren. Hoe kun je dat doen zonder 1000 facetten te laten zien. Dat moeten dan 1000 portretten worden. Dit is de eerste geschilderde (60x75cm)…

Ik vond het wel spannend het hem te laten zien toen het klaar was, dus hij zei ‘ik zie het wel op de tentoonstelling’. Daar hangt het sinds vrijdag, op de portrettentoonstelling.’

Ozlem Tas

Garden of the Sun
In the garden of sun; flowers rise from memories, warmth, and light. Feels like a hidden garden touched endlessly by the sun, where nature becomes emotion and color becomes a language of its own. Between soft textures and abstract forms, the viewer is invited into a quiet place of peace, love and inner bloom.

Bart van der Voort

One AT The Door

There’s one at the door,

Is it Saint, Sinner or Whore,

There’s one at the door…

Voor iedereen die werkt in een beroep waarin je zonder onderscheid de deur naar jezelf, hart of lichaam of beiden, openzet en daarom aanbeden of veroordeeld wordt.

Marga Niederer van Huizen

Titel: Koraal T.U.I.N.
Diameter 39 cm | Hoogte 34 cm
Keramiek met donkergroen glanzend glazuur

Koraal T.U.I.N. is een sculptuur die de stilte en kracht van de zee naar de tuin brengt. De organische ribben verwijzen naar levend koraal, gevormd door water en tijd. Het diepe, donkergroene glazuur vangt het licht en laat het oppervlak subtiel glanzen – alsof het zojuist uit de zee is opgetild. Dit beeld speelt met contrast: robuust in vorm, verfijnd in huid. €750,00